Школа у Високој

Школа предусретљивих родитеља и мештана, вредних ђака и посвећених наставника

О школи

Школа Висока је осморазредна школа. Основана је 1920. године, а данашња зграда је изграђена 1938. године. Од матичне школе је удаљена 12 километара. Ову школу похађају деца Високе, и делова Бјелуше и Радошева. Ученици су веома удаљени од школе. Они најдаљи до школе путују и преко 12 километара. Школа је у планинској области, са врло променљивим временским приликама, што посебно отежава њихово путовање. Ученици су веома вредни и радни. Школа се посебно поноси ангажованим и посвећеним наставницима и врло заинтересованим и активним родитељима и мештанима. Велики допринос раду школе имају и донатори који су најзаслужнији што је зграда школе постала безбедна и функционална. Школа је отворена према средини која је, иначе, веома везана за ову школу. Она је центар знања и окупљања за Високу и околину. Поред образовања школа, кроз разне спортске активности, ради на физичком развоју ученика, кроз активности Драмске дружине "Трачак зрачка" и Сеоске библиотеке "Вук Алексић", на њиховом културном развоју, а кроз рад Ђачке задруге "Звончић" и на развој предузетништва.

Школа Висока има специфичан положај. Далеко је у брдима, најудаљенија од центра општине, далеко од матичне школе. Већим делом је препуштена сама себи, односно наставницима, ученицима и родитељима. Међутим, то школи даје нови квалитет. Ујединили су се сви они који су за њу и заинтересовани. Наставници су посвећени ученицима, ђаци школи, а родитељи су ту за сваку врсту сарадње. Ученицима из ове средине школа је много више од обавезе. Осим учења на часовима имају и многе друге заједничке активности:

Ученици

Уређују новине